Veliki petak

Na Veliki petak, drugi dan Svetog Trodnevlja, pratimo Isusa na njegovom putu u smrt. To je dan  kad je Isus dao svoj ovozemaljski život za otkupljenje naših grijeha. Veliki petak je znak ogromne količine ljudskih grijeha i neizmjerne veličine Kristove žrtve.

Obred Velikog petka predvodio je vlč. Ante Luketić.  Procesija je u tišini ušla u crkvu i župnik se prostro ispred oltara. Vjernici su u tišini molili. Suosjećaju s mukom Isusa Krista. Naše grijehe je preuzeo na sebe i zbog njih je osuđen na križ.

Svakoga Velikog petka pred nama stoji nedužan Isus na križu. Patnja i žrtva su put pobjede. U muci i smrti Isusa Krista vidimo spasenje i prisjećamo se riječi:” Oče, oprosti im jer ne znaju što čine!”