Cvjetnica- Nedjelja muke Gospodnje

Cvjetnica ili nedjelja muke Gospodnje je nedjelja kada na Svetu misu donosimo maslinove grančice na blagoslov u znak slavnog Isusova ulaska u grad Jeruzalem gdje će On za nas podnijeti muku i smrt na križu. Dan je to kojim započinje Veliki i Sveti tjedan i u kojem čitamo povijest posljednjih Isusovih dana kojima je on izvršio i završio svoje mesijansko poslanje navjestitelja i svjedoka Božje ljubavi. Svojim svečanim ulaskom u Jeruzalem Isus nastupa kao kralj. Ali ne kao zemaljski kralj koji stvara dojam moći, koji ljudima hoće vladati i suditi im. On dolazi spasiti svoj narod tako da se predaje na križ iz ljubavi i u poslušnosti Ocu nebeskome. Svjetina, što mu je klicala u trenutku njegovoga ulaska u Jeruzalem, nije shvaćala niti prihvaćala tu temeljnu poruku Isusovog poslanja na Zemlji, ljubav. Zato je važno na Cvjetnicu misliti upravo o tome – da se ljubav Božja najviše očitovala u Križu Kristovom te da kršćani tu istu ljubav u svojim životima samo po križu i s križem mogu navijestiti i posvjedočiti. Zato se svako crkveno slavlje, gdje se okuplja zajednica Isusovih vjernika, događa u sjeni i znaku križa.

Današnju Svetu misu predvodio je vlč. Ante Luketić, a misno slavlje uveličao je župni zbor.