Betlehemsko svijetlo u našoj Župi

Članovi hodočasničke udruge sv.Rok iz Brinja u našu su Župu danas, 14.12.2020 na Svetoj misi Zornici, u 6.15h,  donijeli Betlehemsko svjetlo mira upaljeno u štalici Isusovog rođenja u Betlehemu.

Obratili su se riječima: Donijeli smo Vam svjetlo sa željom da ga ponesete u svoje domove i da njegujete njegov sjaj do dolaska Božića. Svjetlo je apsolutni simbol Božića i u Bibliji simbolizira dolazak Isusa, a njegovim rođenjem je bio obećan mir svim ljudima dobre volje. Betlehemsko svjetlo neka vam obasja put bez mržnje, egoizma i materijalizma, put ispunjen iskrenošću, dobrotom, prijateljstvom, ljudskošću i suosjećajem za bližnjega, prijeko potrebnim u ova izazovna vremena. Isto kao što Svjetlo ide iz ruke u ruku, tako neka raste i mir od čovjeka do čovjeka.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu crkvu i među njene vjernike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu Općinsku upravu i među njene djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u naš vrtić i među njene korisnike i djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu školu i među njene učenike i djelatnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u našu zdravstvenu ustanovu i među njene djelatnike i korisnike.

Neka ovo svjetlo unese mir u naše tvrtke i među njene djelatnike.