2. Nedjelja Došašća

Evo nas u drugom tjednu došašća; na putu smo prema Božiću. Pripremamo se za proslavu Isusova rođenja. On je jednom živio na ovoj našoj zemlji, proživio naš ljudski život; iz ljubavi prema nama predao se u smrt. I na rastanku sa svojima obećao: Opet ću doći k vama! Ne više kao malo dijete, već kao Sudac i Kralj. To će biti Isusov dolazak u slavi i veličanstvu. Izmađu ova dva Isusova dolaska odvija se naš život na zemlji.

Advent je u Crkvi sveto i povlašteno vrijeme. Otvorimo Bogu dušu i srce, dopustimo mu da nas povede novim putem, svojim putem, na kojem će u našim srcima biti manje nemira, manje praznog i lakomislenog života, a više radosnog i lijepog.

Svetu misu predvodio je župnik vlč. Josip Tomljanović.

Drugu svijeću na našem adventskom vijencu upalila je učenica Mihaela Cesar uz prigodne riječi.