1. Nedjelja Došašća

Biti budan ne znači samo ne spavati, nego znači i odgovorno živjeti. Vrijeme Došašća poziv je na budnost, jer je bdijenje simbol spremnosti, razboritosti i pozitivne napetosti. To je vrijeme u kojem se Bog iskreno traži i aktivno iščekuje. Nije to vrijeme skrštenih ruku, nego je to vrijeme zasukanih rukava.

Došašće je priprema se za prvi Kristov dolazak. To je povlašteno vrijeme u kojem Bog „razdire nebesa“ i dolazi k nama, a mi bi trebali poglavito zahvaliti na Njegovom dolasku i odgovorno s čvrstom vjerom i trajnom nadom zauzeto čekati Kristov drugi dolazak. Tada će se ostvariti bit Kristova poslanja, proslaviti će se kao Krist Kralj, Bog Stvoritelj i Bog Spasitelj.

29.11.2020 proslavili smo 1.Nedjelju Došašća te krenuli u pripremu za najljepši kršćanski blagdan Božić. Svetu misu predvodio je Župnik, vlč.Josip Tomljanović. Na samom početku mise učenica Manuela Cesar zapalila je 1. svijeću na našem adventskom vijencu uz prigodne riječi.

Svete mise Zornice slaviti će se svaki dan (osim nedjelje) u 6.15h u Župi UBDM (Velikoj Crkvi).

Nakon Svete mise blagoslovljen je i vijenac postavljen vani ispred Župnog dvora.