Vlč. Josip Tomljanović novi upravitelj župe UBDM Brinje

Dana 30.08.2020. velečasni Josip Tomljanović po prvi je put dobio župu na upravljanje, postavši tako novi župnik Župe UBDM u Brinju.

Na samom početku misnog slavlja vjeroučiteljica Mihaela Blažanin uputila je riječi dobrodošlice novom župniku: Poštovani velečasni Josipe, u ime cijele župne zajednice želimo Vam dobrodošlicu. U Brinju Vas čekaju ljudi koji su kao i drugdje gladni Božje riječi, željni učvršćivanja vjere, gladni nade koja ne umire i ljubavi koja ne prestaje. Vi ste poslani od biskupa kako biste učinili upravo to, susresti te ljude i njima biti propovjednik Božje riječi, svjedok vjere, donositelj nade koja ne postiđuje i znak Božanske ljubavi. To je i naša želja, a mi smo ti ljudi koji Vas čekamo: stari, nemoćni, bolesni, obitelji, mladi i djeca te Vam obećavamo svoju potporu, pomoć i molitvu. Tu podno staroga brinjskog Sokolca stavljamo Vam na srce posebno naše mlade i našu djecu. Budite im dobri pastir koji se neće umoriti tražeći svaku izgubljenu ovčicu. Vjerujemo da zajedno možemo hoditi cestom koja će nas u ovome našem dragom Brinju voditi putem vjere, istine i Kristova života.” 

Vlč. Josip Tomljanović rođen je 1987.godine. Ima brata  i dvije sestre. Osnovnu i srednju školu završio je u Senju te je u Rijeci upisao Ekonomski fakultet. Od najranijeg djetinjstva bio je povezan sa župnom crkvom, svećenicima i časnim sestrama te je i duhovno zvanje još od ranih godina bilo prisutno u njemu.  Pri kraju studija zaposlio se i tako studij stavio u drugi plan. Na kraju, pobijedio je Isusov poziv: „Dođi i slijedi me.“ Po dogovoru s biskupom mons. Milom Bogovićem teološki studij upisao je na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove u Zagrebu, a nakon prve dvije godine nastavio  studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu – Teologiji u Rijeci i diplomirao s radnjom iz crkvene povijesti: „Senjski kaptol“.  Za đakona zaređen je u senjskoj katedrali 1. prosinca 2018. Na praktikumu bio je u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću i u župi Sv. Križa u Ogulinu.

Velečasni Tomljanović imao je jaku i poučnu propovijed, kojom je dotaknuo srca mnogih, te se zahvalio se na riječima dobrodošlice.