Blagdan Velike Gospe

Dana 15. kolovoza proslavili smo zaštitnicu naše župe, Blaženu djevicu Mariju na nebo uznesenu.

Svetu misu u 11h predvodio je vlč.fra Juro Marčinković uz prisustvo vlč.Peje Ivkića, te župnika Ivana Butuma iz župe Turbe pokraj Travnika.

Svetu misu u 18h predvodio je vlč.Ivan Butum uz prisustvo vlč.Peje Ivkića, fra.Juru Marčinkovića, te vlč.Milu Rajkovića župnika župe Sv.Ivana Krstitelja iz Švice. Zbog epidemioloških mjera Sveta misa služena je na otvorenom, a kip Majke Božje uz pratnju Marijanske pjesme iznešen iz crkve na vanjski oltar. Prigodne riječi uputio nam je vlč.Ivan Butum koji je u svojoj propovjedi skrenuo upute kako bi današnji roditelji trebali slijediti Marijin odgoj. Dakako u prvom redu odgoj i obrazovanje, posebno odgoj, kreće od obitelji. I tu možemo vidjeti Mariju i Njezinu majku Anu koja ju je učila od malena kako treba slušati ono što Bog želi od čovjeka. Isto tako Marija je prenosila to na svoga sina Isusa koji je odrastao kao čovjek. Marija je morala vjerovati da je njezino dijete Sin Božji. Možemo se ugledati u Mariju kako ona može i nama dati u ovom vremenu itekako puno toga. Želimo mladima dati ono najvrjednije u odgoju koji će primiti u obitelji. Ali u odgoju sudjelujemo svi mi. Svi mi dajemo primjer najmlađima kako treba živjeti.

Svetu misu uveličao je župni zbor.