Obnovljena kapelica Sv.Rok u Pađenima

Otrgnut zaboravu naš Sv.Rok dočekao je svoje novo ruho.

Uz inicijativu našeg svećenika vlč.Peje Ivkića te vjernih župljana koji nisu dopustili vremenu da učini svoje, obnovljena je i stavljena pod krov.

Kapelica Sv.Rok  nalazi se u zaseoku Pađeni u blizini kapele Sv.Duha na putu prema Letincu. Mnogi župljani, naročito mlađi nisu ni znali za njeno postojanje, a kako je pristupačnost bila otežana Sv.Rok je podlegao zaboravu. Prije nekoliko godina pročuo se glas o crkvici Sv.Duha a zatim o kapeli Sv.Rok. Kapela je bila devastirana, no složne ruke su učinile svoje. Obnovljeni su okvirni zidovi, restaurirali kip Sv.Roka, omogućili pristupni put, a sada je dobila i novi krov.

Hvala svima koji su pružili ruku pomoći i učinili dobro djelo, a najveća hvala onima koji su sve ovo pokrenuli.