U Brinju obilježen blagdan sv.Florijana

U četvrtak, 04.svibnja 2017 god. u Brinju je obilježen blagdan sv.Florijana-nebeskog zaštitnika vatrogasaca. Predstavnici DVD-a Brinje položili su vijenac i zapalili svijeće kod centralnog križa na brinjskom groblju u znak sjećanja na sve poginule i preminule članove DVD-a Brinje nakon čega su prisustvovali svetoj misi u spomen svim vatrogascima koji više nisu s nama. Svetu misu služio je  vlč. Pejo Ivkić u crkvi Uznesenja BDM u Brinju. U svojoj propovijedi vlč. Pejo Ivkić naglasio je ljepotu i plemenitost posla koju čine dobrovoljni vatrogasci, njihovu požrtvovnost i nesebičnu spremnost na žrtvu kako bi spasili živote ili imovinu drugih ljudi. Biti vatrogasac posao je ljubavi, posao vjere i posao nade te je važno da drugi ljudi znaju prepoznati i cijeniti vašu žrtvu i vašu hrabrost.