Korizmeni koncert u Otočcu

Korizmeni koncert pod nazivom „Korizmene note pasionske baštine“ održan je i ove godine u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu. Nakon večernje Sv.mise koju je predvodio mr. Tomislav Šporčić, slijedilo je duhovno i glazbeno bogatstvo naših župa. Uz nositelja organizacije Zavičajnog društva Sinac  i kulturnog umjetničkog društva Lipa iz Sinca, te domaćina, zbor Sv. Cecilije Otočac, nastupali su i gostujući zborovi, župni zbor Sv. Stjepana mučenika iz Kompolja, Župni zbor UBDM iz Brinja, Zbor mladih „ Jesus Freakz“ župe Tijela Kristova iz Zagreba, te Orguljašica prof. Branka Bernardi župe Presvetog Trojstva iz Otočca.

U kratkom vremenu ponuđen je široki raspon glazbenog stvaralaštva od pučkih napjeva, napjeva koji se izvodi samo na određene dane Korizmenog misnog slavlja, preko tradicionalnog pjevanja do nešto modernijih pristupa i autorski obrađenih poznatih napjeva.

I naš župni zbor koji je bio počašćen ovom pozivu rado se odazvao te ponudio slušateljima  dvije izvedbe. Prva izvedba  „ZDRAVO TILO“ pod obradom Mihe Demovića izvedena je tehnikom  acappela , dok je iduća skladba bila također obrada Mihe Demovića pod naslovom „BLIŽE O BOŽE MOJ“ izvedena uz pratnju orgulja. Riječju ovih dviju izvedbi potakli smo slušatelje na razmišljanje i pripremu na naš najveći kršćanski blagdan.

Galeriju slika možete pogledati na linku: http://www.glasgacke.hr/?ispis=detalji&novost=15732&kat=71